"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Światowy Dzień Wody w Żywcu

Światowy Dzień Wody w Żywcu - Mieszkańcy Żywiecczyzny wskazują przeciwdziałanie suszy i powodziom jako priorytet

Read more

Nabór na wolne stanowisko pracy

Zachęcamy do składania ofert na stanowisko: SPECJALISTA DS. ANIMACJI PROJEKTÓW

Read more
Drzewa oprószone śniegiem, w tle góry

Warsztat refleksyjny w ramach ewaluacji …

W związku ze zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej - do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”...

Read more

UMOWA RAMOWA na wdrażanie Lokalnej Strat…

W dniu 11 stycznia 2024 r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach  odbyło się uroczyste wręczenie podpisanych umów o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego...

Read more
There is no translation available.

Relacja z wizyty studyjnej w dniach 29-30.03.2019roku pn. „Dobre praktyki FIRMY-IDEI”

There is no translation available.

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na bezpłatną wizytę studyjną do Krakowa pn. „Dobre praktyki FIRMY-IDEI”, przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” i objęte umową o przyznanie pomocy nr 00561-6935-UM1230896/18.

Wizyta odbędzie się w dniach 29-30 marca 2019 roku, skierowana jest wyłącznie do pełnoletnich osób fizycznych, mających miejsce zamieszkania (zameldowania) na obszarze działania LGD „Żywiecki Raj”. Tematem wiodącym wizyty jest przybliżenie założeń i praktycznych rozwiązań Open Easy Economy, w szczególności FIRMY-IDEI pod kątem promowania jej wartości i wdrażania na obszarach wiejskich.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY w terminie od 26 do 15 marca 2019roku. Skan/czytelne zdjęcie wypełnionego formularza zgłoszeniowego należy przesłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące wizyty znajdują się w REGULAMINIE REKRUTACJI  na wizyty studyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM WIZYTY STUDYJNEJ w dniach 29-30 marca 2019 roku.

There is no translation available.

Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” zaprasza na bezpłatną wizytę studyjną do Krakowa pn. „Dobre praktyki FIRMY-IDEI”, przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” i objęte umową o przyznanie pomocy nr 00561-6935-UM1230896/18.

Wizyta odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2018 r., skierowana jest wyłącznie do pełnoletnich osób fizycznych, mających miejsce zamieszkania (zameldowania) na obszarze działania LGD „Żywiecki Raj”. Tematem wiodącym wizyty jest przybliżenie założeń i praktycznych rozwiązań Open Easy Economy, w szczególności FIRMY-IDEI pod kątem promowania jej wartości i wdrażania na obszarach wiejskich.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY w terminie do dnia 9 listopada 2018 r. Skan/czytelne zdjęcie wypełnionego formularza zgłoszeniowego należy przesłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły dotyczące wizyty znajdują się w REGULAMINIE REKRUTACJI  na wizyty studyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM WIZYTY STUDYJNEJ w dniach 19-20 listopada 2018 r.

There is no translation available.

Wymiana doświadczeń, wzrost wiedzy oraz inspiracje do dalszego działania to najcenniejsze efekty wizyty studyjnej pn. „Dobre praktyki FIRMY-IDEI” organizowanej przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie na zlecenie LGD „Żywiecki Raj”.

W dniach 19–20 listopada 2018 r. uczestnicy wizyty studyjnej wzięli udział w warsztatach Design thinking. Design thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników. Celem metody jest kreowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań m.in. w postaci nowych produktów, innowacyjnych technologii, usług, strategii, procesów. Na warsztatach uczestnicy powinni poznać (i przetestować) narzędzia, które pozwolą im lepiej zrozumieć odbiorcę a w przyszłości tworzyć produkty i usługi dopasowane do potrzeb.

Uczestnikom wizyty została również przybliżona koncepcja Firmy-Idei w ramach wykładu dr Bartłomieja Bigi pt. Firma-Idea: nowe podejście do wartości w biznesie. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy mieli również możliwość wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych tj. podziwiać obrazy w Galerii Zdzisława Beksińskiego na stałej ekspozycji w Nowohuckim Centrum Kultury oraz uczestniczyć w koncercie „Mów spokojniej – Zagajewski & Pawlik” łączycym poezję i muzykę. Twórczość poetycka Adama Zagajewskiego została wzbogacona muzyką skomponowaną przez zdobywcę nagrody GRAMMY – Włodka Pawlika.

W drugim dniu uczestnicy wizyty studyjnej wzięli udział w sesjach plenarnych, obradach, sesjach inspiracjnych, potyczkach, sesjach pogłębiających...w ramach 4 bloków tematycznych FIRMA-IDEA, CZŁOWIEK-PRACA, MARKA-KULTURA, MIASTO-IDEA, ŁAD MIĘDZYNARODOWY – to wszystko w ramach kongresu Open Eyes Economy Summit 2018. Gospodarka czy kultura? Z czego wynika odpowiedzialne gospodarowanie i co je blokuje? Czy można produkować więcej zużywając mniej? W ramach kongresu poruszano tematy dotyczące odpowiedzialności społecznej, przyszłości wolnego rynku, demokracji czy ekologii. Dyskutowano o odpowiedzialnym projektowaniu przyszłości społecznej i ekonomicznej. Jak przekonują twórcy OEES - oparcie ekonomii na wartościach, budowanie misji przedsiębiorstw na społecznym, sensowym zaangażowaniu ma głęboki sens. Wartości, ideologie i zasady moralno-etyczne to jedne z najważniejszych elementów nowego modelu ekonomicznego, który powinien zastąpić obecnie funkcjonujący.

 IMG 0739 1

IMG 0746 1

IMG 0756 1

IMG 0764 1

IMG 0770 1

IMG 0778 1

IMG 0781 1

IMG 0785 1

IMG 0792 1

IMG 0801 1

IMG 0807 1

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo

KSSE logotyp RGB pl 01

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more