"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konferencja „Pasterstwo jako źródło kult…

W dniu 26 listopada 2019 r. górale beskidzcy opanowali gmach Sejmu Śląskiego, a to wszystko w ramach konferencji „Pasterstwo jako źródło kultury górali beskidzkich” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Czytaj więcej

Publikacja pn. "Żywiecczyzna Miodow…

Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności dzięki grantowi pozyskanemu z LGD "Żywiecki Raj" wydało pierwszy na skalę powiatu żywieckiego informator o Miodach z Ziemi Żywieckich wpisanych na Listę...

Czytaj więcej

Sprawozdanie z konsultacji dotyczących z…

Dziękujemy Państwu za udział w konsultacjach dotyczących Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016–2023.

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Granty - spotkanie informacyjne - 24 wrz…

Nowe granty, nowe możliwosci! Spotaknie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem grantów w ramach ogłoszonych Projektów grantowych!

Czytaj więcej

6 lipca 2018roku w siedzibie Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” – podpisane zostały umowy o powierzenie grantów, na łączną kwotę pomocy 299 986 zł w ramach projektu grantowego Kultura gór „Żywieckiego Raju”.

Przedstawiamy opis zrealizowanych zadań z poszczególnych projektów grantowych.

Beskidzkie kulinaria

Miejsce wydarzenia: Kościół oraz Dom Ludowy w Trzebini, listopad/grudzień 2018 rok

Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Trzebinia "TRZEBINKA" w Trzebini

Zakładane działania: przybliżenie tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego poprzez organizację kiermaszu oraz warsztatów kulinarnych o tematyce bożonarodzeniowej. Uatrakcyjnieniem projektu był koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Gospel z Łękawicy, Gospel God’sway.

W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne dla 60 osób zakończone Kiermaszem bożonarodzeniowym, przeprowadzonym w Dom Ludowym w Trzebini, podczas którego miała miejsce degustacja tradycyjnych potraw świątecznych. Można było również nabyć ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebini oraz Stowarzyszenia Dzieci Serc. Wydarzenie uświetnił koncert świąteczny w wykonaniu Chóru Gospel Łękawica, który odbył się w kościele parafialnym w Trzebini.

Odbyło się 6, 4 - godzinnych spotkań. Miejsce koncertu: kościół parafialny w Trzebini Informacja o naborze uczestników na warsztaty kulinarne została zamieszczona na plakatach, ogłoszeniach parafialnych oraz na fanpagu Stowarzyszenia TRZEBINKA. Warsztaty kulinarne były przeprowadzane raz w tygodniu od listopada do połowy grudnia, równolegle dla dwóch grup (osoby młode, osoby po 50-tce, w razie zainteresowania osoby niepełnosprawne). Udział w warsztatach był bezpłatny. Zostały przeprowadzone przez instruktorów posiadających wiedzę z zakresu etnografii oraz Mistrza Cukiernictwa. W ramach zadania zostały wydrukowane materiały promocyjne tj plakaty, identyfikatory uczestników oraz prowadzących. Wydano również broszurę informacyjną w nakładzie 500 egzemplarzy podsumowującą cykl warsztatów stanowiącą przewodnik po kuchni beskidzkiej i jej przepisach kulinarnych, pod tytułem: Kuchnia w Beskidach. Wydarzenia promowane były poprzez kampanię w mediach społecznościowych oraz film promocyjny. Udział ww wszystkich wydarzeniach (warsztatach, kiermaszu bożonarodzeniowym, koncercie Chóru Gospel) był bezpłatny.

 

 Kulinaria 1

Kulinaria 2

Kulinaria 4

 

Projekt grantowy "Kultura gór Żywieckiego Raju" realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

 

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji