"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Ważna informacja dla Beneficjentów otrzy…

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zobowiązań Beneficjentów, Minister Rolnictwa u Rozwoju Wsi wystosował pismo z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Informacja dla Beneficjentów PROW

Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW informuje, iż w związku z ograniczeniami wprowadzonymi z wystąpieniem epidemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, beneficjenci poddziałania 19.2 mają możliwość zastosować przepis §...

Czytaj więcej

KORONAWIRUS - funkcjonowanie biura LGD …

Szanowni Państwo‼ W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2 oraz zaleceniami o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw...

Czytaj więcej

6 lipca 2018roku w siedzibie Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj” – podpisane zostały umowy o powierzenie grantów, na łączną kwotę pomocy 299 986 zł w ramach projektu grantowego Kultura gór „Żywieckiego Raju”.

Przedstawiamy opis zrealizowanych zadań z poszczególnych projektów grantowych.

"PRZEGLĄDACKA 2018"

Miejsce wydarzenia: 04 sierpnia 2018 rok, Karczma "U PUTINA" w Międzybrodziu Żywieckim ul. Beskidzka 14

Organizator: Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne "Roztoka”

Zakładane działania: W ramach realizowanego zadania miały miejsce warsztaty śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Były one przeznaczone dla grupy członków stowarzyszenia, ale również tych, którzy biorą udział w imprezach promujących kulturę górali żywieckich, w uroczystościach kościelnych (Święta Bożego Narodzenia, Boże Ciało, Objawienie Pańskie, Święta Wielkanocne) i państwowych (Święto 3 Maja, 11 Listopada), oraz promują nasz region, tradycję, muzykę, tańce, gwarę na terenie Polski i Europy (współpraca Gminy Czernichów z partnerskimi Gminami w Austrii, Anglii, Niemiec i Węgier). Stowarzyszenie nie ma możliwości organizacji warsztatów z powodu braku potrzebnych środków finansowych oraz braku w stowarzyszenia instruktorów muzyki, śpiewu i tańca regionalnego.

4.08.2018 na zadaszonej scenie plenerowej przy Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim miał miejsce Przegląd śpiewaków, gawędziarzy i instrumentalistów. Zostały również zaproszone zespoły regionalne. Celem wydarzenia było popularyzowanie muzyki ludowej, inspirowanie dzieci i młodzieży do gry na tradycyjnych oraz własnoręcznie stworzonych instrumentach: piszczałkach, gajdach, dudach, heligonkach, ptaszkach, okarynach, fujarkach, gęślach, trombitach, liściach i innych.

 

 Gadżety

Przeglądacka 2

Przeglądacka 3

Warsztaty budowy piszczałek 2

Warsztaty budowy piszczałek 5

Warsztaty sekundu 4

Warsztaty spiewu i tańca 6

Przeglądacka 1

Przeglądacka 4

 

 

Projekt grantowy "Kultura gór Żywieckiego Raju" realizowany jest w ramach poddziałania

19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w

ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego

Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Plakat informujący o realizacji operacji

 

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji