"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Granty - spotkanie informacyjne - 24 wrz…

Nowe granty, nowe możliwosci! Spotaknie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem grantów w ramach ogłoszonych Projektów grantowych!

Czytaj więcej

Podsumowanie Dni Powiatu Żywieckiego 201…

W Amfiteatrze pod Grojcem, w dniu 17 sierpnia 2019 r. odbyły się Dni Powiatu Żywieckiego, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Wydarzenie tradycyjnie miało biesiadny charakter. Jak co roku zorganizowano...

Czytaj więcej

Już w ten weekend Dni Powiatu Żywieckieg…

Dni Powiatu Żywieckiego odbędą się już w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2019 r. "Żywiecki Raj" również tam będzie!

Czytaj więcej

Posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj…

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj", 23 lipca 2019 r. tj. wtorek o godz. 14.00, dotyczące wyboru wniosków o powierzenie grantu w ramach naboru: Inkubator inicjatyw lokalnych nr 1/2019/G.

Czytaj więcej

Gmina Łękawica zaprasza na Międzypokoleniowy Piknik z okazji Dnia Dziecka!

Kiedy: 2 czerwca 2019 r. w godz. 14.00 - 20.00

Gdzie: Centrum Kultury, Wypoczynku i Rekreacji (Park) w Łękawicy

Zadanie jest realizowane w ramach Projektu grantowego Dialog międzypokoleniowy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Projekt obejmuje organizacje i przeprowadzenie zadania - Międzypokoleniowy piknik w Gminie Łękawica, który zaplanowano naok. 400 osób - święto jednodniowe. Międzypokoleniowy piknik zorganizowany zostanie w parku w Łękawicy w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych halawidowiskowo-sportowa w Łękawicy.

Głównymi odbiorcami zadania będą dzieci, młodzież i seniorzy (osoby po 50 roku życia). Wydarzenia będą miały charakter integracyjny, umożliwiający zaangażowanie wszystkich grup docelowych. Zaplanowane działania dla grup docelowych będąpolegały na pracowaniu razem, na zacieśnieniu więzów miedzy pokoleniami, na zmniejszeniu uczucia osamotnienia i izolacjispołecznej osób starszych, na poznawaniu siebie na wzajem, na tworzeniu więzi międzyludzkich. Zaplanowano przeprowadzenietrzech warsztatów "Pogromcy odpadów", "Woda źródłem życia", "Stan świadomości ekologicznej" w zakresie ochrony środowiskai zmian klimatu: rozmowa z pokazem, zajęcia ruchowe, zajęcia praktyczno-techniczne, sesja pytań i odpowiedzi, czas zajęć do 60minut, jednorazowa liczba uczestników- maksymalna grupa do 20 osób. Ilość warsztatów uzależniona będzie od ilości chętnychosób, biorących udział w warsztatach.

Uczestnictwo w Pikniku jest bezpłatne.

DZIEN DZIECKA LEKAWICA

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji