"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Konsultacje społeczne dot. zmian w Strat…

Zaktualizowaną Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność obszaru LGD „Żywiecki Raj” na lata 2016- 2023 poddajemy pod konsultacje społeczne.

Czytaj więcej

Ważna informacja dla Beneficjentów otrzy…

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zobowiązań Beneficjentów, Minister Rolnictwa u Rozwoju Wsi wystosował pismo z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej

Informacja dla Beneficjentów PROW

Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich MRiRW informuje, iż w związku z ograniczeniami wprowadzonymi z wystąpieniem epidemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, beneficjenci poddziałania 19.2 mają możliwość zastosować przepis §...

Czytaj więcej

KORONAWIRUS - funkcjonowanie biura LGD …

Szanowni Państwo‼ W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-Cov-2 oraz zaleceniami o ograniczeniu kontaktów bezpośrednich, zwracamy się z prośbą o załatwianie spraw...

Czytaj więcej

9 czerwca 2019 r. - w słoneczne niedzielne popłudnie "Żywiecki Raj" promował swoje działania na V Pikniku Parafialnym organizowanym przez Parafie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. 100 osób rozwiązało naszą krzyżówkę na temat "Żywieckiego Raju", w cale nie łatwą za co każdy z uczestników zabawy otrzymał słodkie co nie co w postaci małego słoiczka miodu, drewnianą pałeczkę do miodu i koszulkę z logo "Żywieckiego Raju".
Przygotowaliśmy degustacje przepysznych miodów tradycyjnych Ziemi Żywieckiej.

Podczas pikniku na scenie występowały dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej jak i lokalni artyści – dzieci z ognisk muzycznych, KGW, lokalne kapele. Była degustacja potraw przygotowana przez OSP i KGW z Międzybrodzia Żywieckiego, zostały udostępnione nieodpłatnie atrakcje dla dzieci w postaci m.in. dmuchańcy. Dodatkową atrakcją była wystawa prac konkursu plastycznego „Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości" i rozstrzygnięcie podczas pikniku tego konkursu, wręczanie nagród. W konkursie plastycznym brały udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z Międzybodzia Żywieckiego. Po pikniku wybrane prace zostaną umieszczone w gablotkach przy kościele.

Konkurs był realizowany w ramach Projektu grantowego Turystyka dziedzictwa "Żywieckiego Raju" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Zadanie to zakłada również przygotowanie i wydanie publikacji pt. "Szlakiem kapliczek, figur i krzyży przydrożnych Międzybrodzia Żywieckiego". Celem zadania jest promocja dziedzictwa kulturowego i historycznego gminy Czernichów poprzez przeprowadzenie konkursu plastycznego, przygotowanie i wydanie publikacji. Wydanie publikacji pozwoli przeprowadzić inwentaryzację obiektów architektury sakralnej na terenie Międzybrodzia Żywieckiego. Wydana publikacja, będzie miała formę przewodnika po kapliczkach, figurach i krzyżach przydrożnych w Międzybrodziu Żywieckim co pozwoli mieszkańcom, turystom do nich dotrzeć i zapoznać się z ich ciekawą historią. Powstanie nowy produkt turystyczyny - szlak kapliczek.

IMG 1405 1

IMG 1465  IMG 1436
 IMG 1408
IMG 1410

 

IMG 1412IMG 1417IMG 1423
IMG 1428
IMG 1446
IMG 1452

IMG 1457


IMG 1454

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji