"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj…

Zaproszenie na posiedzenie Rady LGD "Żywiecki Raj", 23 lipca 2019 r. tj. wtorek o godz. 14.00, dotyczące wyboru wniosków o powierzenie grantu w ramach naboru: Inkubator inicjatyw lokalnych nr 1/2019/G.

Czytaj więcej

"Żywiecki Raj" na Pikniku Para…

9 czerwca 2019 r. - w słoneczne niedzielne popłudnie "Żywiecki Raj" promował swoje działania na V Pikniku Parafialnym organizowanym przez Parafie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim. 100 osób...

Czytaj więcej

Relacja z wydarzeń realizowanych z …

To był intensywny weekend dla "Żywieckiego Raju"! W ramach swojego stoiska na Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Łodygowicach LGD "Żywiecki Raj" przygotowało degustacje miodów tradycyjnych Ziemi Żywieckiej, krzyżówkę z nagrodami...

Czytaj więcej

Dzień Dziecka z "Żywieckim Rajem…

Zapraszamy w dniu 2 czerwca 2019 r. na boisko LKS "Słowian" w Łodygowicach na imprezę z okazji Dnia Dziecka!

Czytaj więcej

Uwaga!!! Nowe Granty, spotkanie 16 maja …

Spotkanie dla podmiotów zainteresowanych realizacją zadań w ramach projektów grantowych

Czytaj więcej

28 stycznia 2019: za nami pierwszy tydzień głosowania w sklepach Tesco. Rywalizacja jest zacięta i wyrównana. W najbliższy piątek w Tesco przy Alei Legionów od godziny 15 do 18, będzie można zasięgnąć informacji na temat Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i uzyskać więcej informacji o Projekcie. Zapraszamy serdecznie.

 

 

tesco 1tydzień

 

21 stycznia 2019: z wielką radością informujemy, iż projekt pod nazwą „Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste” znalazł się na liście projektów wybranych do głosowania w sklepach Tesco.

To już piąta edycja programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Na realizację projektów społecznych w programie "Decydujesz, pomagamy" można zdobyć łącznie 1 125 000 złotych. Kwota zostanie rozdzielona pomiędzy maksymalnie 375 inicjatyw, które zostaną wybrane do etapu głosowania w sklepach Tesco. Wstępnego wyboru projektów dokonała Komisja Grantowa, a ostatecznego głosując – klienci sklepów sieci Tesco.

Każdy zwycięski pomysł otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 000 złotych, inicjatywa która zajmie II miejsce otrzyma    3 000 złotych dofinansowania, a zdobywca miejsca III 1 000 złotych na cele statutowe.

 

„Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste”

Projekt obejmuje zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych Powiatu żywieckiego. Poprzez przeprowadzenie zajęć Stowarzyszanie chce pokazać i nauczyć uczestników projektu właściwych zachowań oraz prostych technik ratowania ludzkiego życia, wyrobienia właściwych nawyków postępowania w sytuacjach kryzysowych/stresowych/niosących zagrożenie. Dzięki temu dzieci zdobędą wiedzę, w jaki sposób skutecznie pomóc.

logotyp k2

 

 

 

 

 

Do współpracy zaprosiliśmy Profesjonalistów,

członków/instruktorów Fundacji K2.

 

 

 

Harmonogram konkursu:

 8.10 – 18.11.2018 składanie wniosków,

18.11.2018 – 16.01.2019 ocena wniosków przez ekspertów i Komisję Grantową,

17.01.2019 ogłoszenie list 3 projektów w każdym mikroregionie,

21.01 – 17.02.2019 głosowanie w sklepach,

Po 6.03.2019 ogłoszenie wyników programu,

6.03 – 24.03.2019 zmiany budżetowe we Wnioskach Grantobiorców, którzy zajęli II miejsce podczas głosowania,

13.03 – 21.04.2019 podpisywanie umów z Grantobiorcami oraz przekazanie środków,

21.04 – 31.08.2019 realizacja projektów.

 

W jaki sposób można oddać głos?  Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. O wartości otrzymanego grantu decydują mieszkańcy.

Na nasz projekt można głosować w następujących sklepach:

  • Żywiec, ulica Legionów 45
  • Żywiec, ulica Dworcowa 42

 

KALENDARZ DORADZTWA
POLECAMY
ANKIETA

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do

wypełnienia ankiety:

Ankieta skierowana do mieszkańców LGD "Żywiecki Raj"

WSPÓŁPRACA

  • zmge
  • logo
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji