"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: Sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR."

Warsztat refleksyjny w ramach ewaluacji …

W związku ze zobowiązaniem LGD do przeprowadzania każdego roku ewaluacji wewnętrznej - do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (Wytyczne nr 5/3/2017 w zakresie monitoringu i...

Czytaj więcej

Unijny projekt „Pożyczka na Start” w Bie…

Unijny projekt „Pożyczka na Start” w Bielskim Centrum Przedsiębiorczości - 0,25% do 120 000 zł

Czytaj więcej

„Nie bój się pomagać - ratuj życie, to p…

Projekt złożony przez Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "Żywiecki Raj" w II etapie programu "Decydujesz, pomagamy"

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. lokalnych kry…

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady dla propozycji zmian/uszczegółowienia Lokalnych kryteriów wyboru grantobiorców, poddajemy pod konsultacje społeczne z mieszkańcami obszaru LGD propozycje zmiany kryteriów wyboru.

Czytaj więcej

Prośba o wypełnienie ankiety

W związku z planowaną coroczną ewaluacją podejmowanych przez nas działań, uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety.

Czytaj więcej

28 stycznia 2019: za nami pierwszy tydzień głosowania w sklepach Tesco. Rywalizacja jest zacięta i wyrównana. W najbliższy piątek w Tesco przy Alei Legionów od godziny 15 do 18, będzie można zasięgnąć informacji na temat Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i uzyskać więcej informacji o Projekcie. Zapraszamy serdecznie.

 

 

tesco 1tydzień

 

21 stycznia 2019: z wielką radością informujemy, iż projekt pod nazwą „Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste” znalazł się na liście projektów wybranych do głosowania w sklepach Tesco.

To już piąta edycja programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego przez Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Na realizację projektów społecznych w programie "Decydujesz, pomagamy" można zdobyć łącznie 1 125 000 złotych. Kwota zostanie rozdzielona pomiędzy maksymalnie 375 inicjatyw, które zostaną wybrane do etapu głosowania w sklepach Tesco. Wstępnego wyboru projektów dokonała Komisja Grantowa, a ostatecznego głosując – klienci sklepów sieci Tesco.

Każdy zwycięski pomysł otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 000 złotych, inicjatywa która zajmie II miejsce otrzyma    3 000 złotych dofinansowania, a zdobywca miejsca III 1 000 złotych na cele statutowe.

 

„Nie bój się pomagać - ratuj życie, to proste”

Projekt obejmuje zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych Powiatu żywieckiego. Poprzez przeprowadzenie zajęć Stowarzyszanie chce pokazać i nauczyć uczestników projektu właściwych zachowań oraz prostych technik ratowania ludzkiego życia, wyrobienia właściwych nawyków postępowania w sytuacjach kryzysowych/stresowych/niosących zagrożenie. Dzięki temu dzieci zdobędą wiedzę, w jaki sposób skutecznie pomóc.

logotyp k2

 

 

 

 

 

Do współpracy zaprosiliśmy Profesjonalistów,

członków/instruktorów Fundacji K2.

 

 

 

Harmonogram konkursu:

 8.10 – 18.11.2018 składanie wniosków,

18.11.2018 – 16.01.2019 ocena wniosków przez ekspertów i Komisję Grantową,

17.01.2019 ogłoszenie list 3 projektów w każdym mikroregionie,

21.01 – 17.02.2019 głosowanie w sklepach,

Po 6.03.2019 ogłoszenie wyników programu,

6.03 – 24.03.2019 zmiany budżetowe we Wnioskach Grantobiorców, którzy zajęli II miejsce podczas głosowania,

13.03 – 21.04.2019 podpisywanie umów z Grantobiorcami oraz przekazanie środków,

21.04 – 31.08.2019 realizacja projektów.

 

W jaki sposób można oddać głos?  Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. O wartości otrzymanego grantu decydują mieszkańcy.

Na nasz projekt można głosować w następujących sklepach:

  • Żywiec, ulica Legionów 45
  • Żywiec, ulica Dworcowa 42

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji